Padomi pirms krāsošanas, krāsošanas laikā un pēc krāsošanas
Pirms krāsošanas
Pirms produkta izmantošanas vienmēr izlasiet instrukciju uz etiķetes.
Krāsojamai virsmai jābūt tīrai un sausai, gaisa temperatūrai jābūt robežās no +5 °C līdz +28 °C un relatīvajam gaisa mitrumam jābūt mazākam par80 %. Krāsošanas laikā izvairieties no caurvēja un augstas temperatūras (virs +28 °C). Sauss gaiss var izraisīt pārāk ātru krāsas žūšanu krāsošanas laikā, strādājot ar krāsām uz ūdens bāzes. Ievērojiet ieteikumus produkta instrukcijā un uz etiķetes.
Ieteicams izvēlēties gruntskrāsu un apdares krāsu vienā tonī.
Apstrādājot koksnes virsmu ar caurspīdīgu produktu, rezultāta tonis ir atkarīgs no koksnes veida, cietības un sākotnējā toņa, kā arī no uzklāto produkta slāņu skaita. Veiciet izmēģinājuma apstrādi!
Lai iegūtu vienmērīgu rezultātu, izmantojot puscaurspīdīgu produktu, apstrādājiet dēļus secīgi, virzoties šķiedras virzienā.
Notīriet sveķus no zaru vietām ar skrāpi vai špakteļlāpstiņu.
Izvēlieties produktu atbilstoši spīduma pakāpei un vēlamajām īpašībām. Matēta virsma rada dziļākas un samtainākas virsmas iespaidu, bet spīdīga virsma ļauj krāsām atmirdzēt.
Strādājot ar špakteļtepi, izvēlieties ar koksni saderīgu toni.
Lai izvairītos no toņa atšķirībām, atsevišķā traukā iepriekš sagatavojiet krāsu pietiekamā daudzumā.
Krāsošanas laikā
Rūpīgi sajauciet produktu pirms lietošanas un lietošanas laikā.
Ja krāsojat visu telpu, vienmēr sāciet ar griestiem. Pēc tam krāsojiet sienas.
Sauss gaiss var izraisīt pārāk ātru krāsas žūšanu krāsošanas laikā, strādājot ar krāsām uz ūdens bāzes, tādēļ nav ieteicams krāsot sienas iekštelpās ļoti karstā un sausā laikā.
Ievietojiet rullīti un otu maisiņā un rūpīgi to aizveriet; tā tos varēsiet izmantot atkārtoti nākamajā dienā.
Lietojiet kvalitatīvus instrumentus. Kvalitatīvai otai ir laba krāsas ietilpība, tā neatstāj sarus uz virsmas un nokrāsotā virsma ir vienmērīga.
Ņemiet vērā, ka patiesais krāsas tonis ir redzams tikai pēc krāsas nožūšanas.
Pēc krāsošanas
Ja neizmantojat visu produktu, rūpīgi aizveriet trauka vāku. Atvērts iepakojums nav ilgstoši uzglabājams.
Šķidros krāsas atlikumus nogādājiet bīstamo atkritumu savākšanas punktā. Tukšo un sauso iepakojumu nododiet atkārtotai apstrādei vai atkritumos.
Pēc krāsošanas virsmu nedrīkst spēcīgi noslogot, jo krāsa savu galējo cietību un nodilumizturību normālos apstākļos sasniedz aptuveni viena mēneša laikā. Ja virsma ir iepriekš jānotīra, tas ir jādara uzmanīgi, izmantojot ūdenī samitrinātu sūkli vai drāniņu.